Plastikinių langų montavimas

Plastikinių langų montavimas yra svarbiausias plastikinių langų sėkmingo eksploatavimo ateityje etapas, todėl jis turi būti atliktas visiškai taisyklingai ir naudojant tik kokybiškiausias medžiagas. Šį darbą būtina patikėti profesionalams, kurie užtikrina, kad darbai atlikti tinkamai ir, kad vėliau nesusidursite su rimtomis plastikinių langų eksploatavimo problemomis.
 
Prieš montuojant langus svarbu įvertinti pastato mikroklimatą ir jo problemas. Taisyklingas plastikinių langų montavimas turi labai didelę reikšmę taupant energiją: kokybiškos statybinės ir termoizoliacinės medžiagos leidžia stipriai sumažinti šilumos nuotėkį iš pastato. Dažnai susiduriama su šilumos nuotėkio, drėgmės pertekliaus, irimo ir pelėsio atsiradimo aplink langus problemomis, kurios atsiranda dėl sumažėjusios šiluminės varžos lango rėmo ir sienos sujungime. Vienos iš priežasčių yra netaisyklingas langų montavimas arba nekokybiškų langų sandarinimo medžiagų naudojimas montuojant langus, taip pat nepakankama mikroventiliacija.
 
UAB „Tikri langai“ specialistai plastikinius langus montuoja laikantis visų taisyklių:
 • gaminys paruošiamas montuoti;
 • gaminys įtvirtinamas angoje;
 • sureguliuojamas gaminio varstymo mechanizmas;
 • atliekamas angos sandarinimas;
 • galutinai sureguliuojamas varstymo mechanizmas;
 • atliekamas angos hermetizavimas;
 • pritvirtinamos vidinės ir išorinės palangės;
 • sumontuojami angokraščių apvadai;
 • nuvalomi paviršiai.
Visa plastikinių langų sistema turi atitikti pastato reikalavimus: stiklo paketai, langų profiliai, jungiamosios detalės, nes vėliau norint atlikti, pavyzdžiui, plastikinio lango stiklo paketo keitimą, darbas gerokai pasunkėja. Taip pat reikia žinoti, kad ir kokia kokybiška plastikinių langų sistema bebūtų, jei montuojant yra naudojamos nekokybiškos sandarinimo ir kitos medžiagos – plastikiniais langais patenkinti nebūsite ir galite susidurti su langų eksploatavimo problemomis.
 
Kodėl taip svarbu naudoti specialias montažines putas ir izoliacines juostas? Jų paskirtis – padaryti, kad lango ir sienos jungtis atitiktų bendrus fizinius reikalavimus ir absorbuotų jėgų pasikeitimus, temperatūros pokyčius, vibraciją ir kitus su statybomis susijusius judėjimus tarp pastato ir lango rėmo. Kitaip tariant, montažinės putos ir izoliacinės juostos turi atlikti tokią pačią izoliacinę funkciją, esant bet kokiems pastato ir lango rėmo judėjimams.
 
Montuojant langus svarbu užtikrinti, kad drėgmė negalės patekti iš vidaus į montažinę siūlę, todėl iš vidaus plastikinio lango izoliacija turi būti sandaresnė nei iš išorės: vidaus siūlės yra sandaresnės nei išorinės. Tačiau išorinės jungtys yra veikiamos atmosferos veiksnių, todėl jos turi būti apsaugotos besiplečiančia juosta. Savaime besiplečianti sandarinimo juosta neapsorbuoja vandens, bet praleidžia garus. Ramybės būsenoje ji būna suspausta, bet pradėjusi dirbti plečiasi ir užpildo tarpus bei nelygumus. Apsaugai taip pat yra naudojamos specialios hidroizoliuojančios juostos, apsaugančios, kad drėgmė nesiskverbtų po lango rėmu.
 
Kokias montažines putas naudoti? Montuojant plastikinius langus būtina naudoti specialias langų montavimui skirtas montažines putas, kurių šilumos laidumo koeficientas yra ne mažesnis nei 0,003 W/ mK. Tokių putų išskirtinumai – labai mažas antrinis plėtimais, t. y., jos plečiasi tik iki numatyto storio, ir tai, kad šios poliuretano putos vandens garus išleidžia į išorę.
 
Kaip naudoti montažines putas? Pirmiausia, svarbu prieš jas naudojant nuvalyti apatinę lango angos vietą ir nugruntuoti ją specialiu gruntu, nes jei ant paviršiaus liks nešvarumų arba dulkių, putos nuo angokraščio atplyš ir nesilaikys. Išpūstos montažinės putos plečiasi, stingsta, o tada šiek tiek susitraukia iki reikiamo numatyto storio.
 
Kaip žinoti, kad pasirinkote patikimus plastikinių langų montavimo specialistus? Geriausia remtis kitų klientų atsiliepimais ir jei aptikote atsiliepimą, kuriame paminėta, kad „specialistai“ padarė bent vieną iš šių klaidų, geriau jų nesamdykite:
 • prieš išimant senąjį langą ir jo rėmą dar kartą nepamatuojamas naujas langas ir jo rėmas;
 • netinkamai paruošiamas angokraščio paviršius (nepašalinamos atskilusios dalys, neišsiurbiamos dulkės, nenugruntuojamas paviršius);
 • purškiama per daug montavimo putų, jos purškiamos vienu sluoksniu.
Plastikinių langų montavimo kaina priklauso nuo to, koks plastikinių langų plotas yra montuojamas. Jei reikalingas plastikinių langų montavimas Kaune – Jums padėti gali UAB „Tikri langai“. Taip pat dirbame Kėdainiuose, Kaišiadoryse, Pakruojyje, Marijampolėje ir Plungėje, o įgaliotus atstovus turime Druskininkuose, Rietave, Telšiuose, Klaipėdoje, Zarasuose, Joniškyje, Plungėje, Kretingoje, Kelmėje, Prienuose ir Šiauliuose. Konsultuotis ir užsisakyti paslaugas galite kontaktų skiltyje nurodytais kontaktais – visada maloniai laukiame Jūsų skambučio!