Plastikinių langų reguliavimas

Per ilgą eksploatavimo laiką plastikiniai langai gali tapti nesandarūs (pro langų tarpus švilpia vėjas, atsiranda šilumos nuotėkis) arba sukelti sunkumų juos varstant (stringa rankena, varčia kliūna į staktą) – tokiais atvejais yra reikalingas plastikinių langų reguliavimas. Vienos iš dažniausių priežasčių yra lango varčios išsireguliavimas ir pasenusios tarpinės. Plastikinių langų reguliavimas rekomenduojamas atlikti iškart pastebėjus problemą, nes vėliau gali atsirasti sunkiau pataisomų problemų, o tada vien tik reguliavimo gali nebeužtekti.

Priežastys, dėl kurių išsireguliuoja plastikinių langų varčios:
  • nuolatinis langų varstymas;
  • netinkama priežiūra;
  • apkrovos;
  • oro sąlygos;
  • temperatūros pokyčiai;
  • dulkių kaupimasis;
  • kitos priežastys.
Normalu, kad bėgant laikui plastikinio lango stakta ir varčia šiek tiek išsikreipia. Tai gali priklausyti nuo langų dydžio: kuo didesni ir tuo pačiu sunkesni langai, tuo labiau gali „nusėsti“. Deformacijas įtakoti gali net gi lango spalva: kuo tamsesnė lango apdaila, tuo labiau reaguoja į tiesioginę saulės šviesą. Dažniausiai tokios deformacijos yra nepastebimos, tačiau gali įtakoti lango sandarumą ir varstymą. Svarbiausia, kad dažniausiai plastikinius langus pavyksta atstatyti į taisyklingą pirminę padėtį.

Plastikinių langų reguliavimas nėra sudėtinga operacija, jai nereikia specifinių įrankių, tačiau rekomenduojama šį darbą patikėti profesionalams, kurie naudodami specialius įrankius reguliuoja languose esančius apkaustus – metalinių plokštelių ir juostelių rinkinį aplink varstomo lango rėmą. Jos reguliuojamos keliomis kryptimis, todėl langas reguliuojamas tiek vertikaliai, tiek horizontaliai.

Plastikinių langų reguliavimo kaina priklauso nuo to, kiek plastikinių langų yra reguliuojama. Jei reikalingas plastikinių langų reguliavimas Kaune – Jums padėti gali UAB „Tikri langai“. Specialistai sureguliuos Jūsų plastikinius langus greitai ir kokybiškai, taip išvengsite rimtesnių problemų ateityje ir tokiu atveju, jei sugalvosite tai atlikti patys.